Serbian Haxballerz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodosli na nas sajt. Registrujte se ukoliko niste i postanite clan rastuceg drustva srpskih haxballer-a! Organizujemo turnire i lige, a pored toga sam forum ima dosta sadrzaja. Uzivajte.
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupiHaxBall

 

 Često postavljena pitanja i odgovori

Ići dole 
+12
banos bananos
NuklearnaKokica
zlotvor
Cleverson
Kimi
Grobar
MaxTribina
BlekKobaz
MessifromSerbia
ds1989
noob
gubitnik
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 03 Nov 2011, 02:26

Nakon dužeg vremena opet pišem. Ovoga puta o stavljanju ankete u topic.

Klikom na ''New Topic'' otvoriće ti se novi prozor u kome ćeš videti crne pravougaonike sa belim okvirima. U naslovu teme upisaćeš željeno ime topica, a u telu poruke željeni sadržaj topica. Sada ako želiš da dodaš i neko podpitanje topicu to možeš uraditi tako što ćeš stranicu pomeriti skroz dole, i onda pratiti dalja upustva. Anketu jedino može napraviti tvorac/vlasnik topica ili teme.

Glasačko pitanje - željeno podpitanje topica (primer: Da li ti je ovo pomoglo?)
Glasačka opcija - odgovori koji će se pojaviti, maksimum 10 (primer: da i ne)
Glasaj za - predviđeni rok trajanja glasanja - (primer: 7)
Poništenje dozvoljenog glasnja - status koji ti nudi da obrišeš glasanje (primer: ne)

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 ScreenHunter_01Nov031419-1
legende: deo iz drugog pasosa, deo iz prvog pasosa

Nadam se da sam ti pomogao, ako nešto ne razumeš - pitaj. o/


Poslednji izmenio L.Uzer dana Pon 07 Nov 2011, 08:01, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 03 Nov 2011, 06:50

Imate problem sa četom? Morate da refrešujete stranicu više puta? Ne brinite, imam rešenje.

Sve što treba uraditi je otići na sledeći link, najbolje u new tabu. Imate bolji prikaz logova, kao i neke dodatne opcije.


Izvini što sam naporan, zato ne ponavljam uobičajenu zaključnu rečenicu. o/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyNed 06 Nov 2011, 01:19

Veoma je lako shvatiti sistem slanja poruka.

Napiši.

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Prva

Klikom na ''new topic'' u ''messges'' ti praviš temelje svoje poruke. Sledeći korak je da staviš naslov, ali ako ne želiš, možeš poslati i beznaslovnu poruku. Koristeći kodove, emotikone i slova napisaćeš tekst poruke (telo poruke).

Adresiraj.

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 ScreenHunter_03Nov061310-1

Moraš i adresirati svoju poruku. Klikom na ''nađi korisničko ime'', i potom kucanjem tog imena, adresiraćeš poruku. Ako ne znaš tačno ime korisnika, unesi tag (inicijale) njegovog imena za koje si siguran i potom stavi zvezdicu (*) (primer: max* i zlo*).

Proveri.

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 ScreenHunter_04Nov061316

Možda ćeš se zapitati da li je video poruku. Ne birni se, opcija ''messeges'' će mu zasvetleti plavom bojom. Naravno, možeš to proveriti tako što ćeš ući u ''(za) slanje''. Ako vidiš neku poruku, znači da je primalac još nije video. Isto tako, ulaskom u ''poslato'' videćeš sve poruke koje su uspešno poslate, odnosno koje je primalac video.

---

Toliko od mene. Slobodno me pitaj, ne ustručavaj se. o/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyPet 11 Nov 2011, 06:44

Kako citirati nekog?

Postoje dva načina za to. Jedan, onaj lakši, je da pritisneš dugme ''quo te'' (Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 I_icon_quote), koje se nalazi pored dugmića za menjanje posta (Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 I_icon_edit) i pored dugmića za brisanje posta (Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 I_icon_delete).

Drugi način možete izvesti prilikom pisanja topica. Jednostavnim klikom na dugme ''citirati'' (Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Comments).

Ako se pitaš u čemu je razlika, prvi način koristimo da citiramo neki post, dok drugi, najviše da bi citirali nekog.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
NuklearnaKokica
Grejac klupe
Grejac klupe
avatar


Posts : 1

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyPon 14 Nov 2011, 22:45

Ljudi imam problem,skinuo sam haxball change profiler,i stavio sam na brazil xD i kad sam hteo da promenim na rs posle nije htelo..pokusavao sam sve ali kad udjem u program ne da mi da biram koju cu zemlju..plz help hitno!!
Nazad na vrh Ići dole
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyUto 15 Nov 2011, 01:03

Ovako, obriši sve kukise, ako ne znaš kako, skini ovaj program:

http://filehippo.com/download_ccleaner/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
banos bananos
Menadzer
Menadzer
banos bananos


Posts : 597
Age : 33
Location : Zrenjanin

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyUto 15 Nov 2011, 03:57

reinstaliras windows i opet ce ti biti srpska zastava. provereno
Nazad na vrh Ići dole
BlekKobaz
Menadzer
Menadzer
BlekKobaz


Posts : 806
Age : 30
Location : Bežanijska kosa, Beograd, Srbija

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyUto 15 Nov 2011, 04:50

I Lijamovo i Banosovo rešenje je efikasno, al ja ti predlažem da skineš poslednju verziju, u njoj ne bi smelo da se dešava to
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/markosoft
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptySre 16 Nov 2011, 00:30

BlekKobaz ::
I Lijamovo i Banosovo rešenje je efikasno, al ja ti predlažem da skineš poslednju verziju, u njoj ne bi smelo da se dešava to

Ili jednostavo opsuješ sve Blekiju po spisku. srecan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptySre 14 Dec 2011, 08:31

U novogodišnjem stilu gubitnik se opet javlja, malo više motivisan za rad i sa nekim novim stvarima. U daljem delu teksta možete videti načine za potpuni ''make up'' terena (objašnjenje za skidanje/ubacivanje terena, kao i objašnjenje za pravljenje pomenutih).

Skini teren.

Prvo što trebaš da uradiš je da skineš fajlove (.txt) terena, posluži se ovim linkom. Sačuvaćeš ga tako što ćeš kliknuti na željeni teren, zatim desni klik i onda ''save as'' (''sačuvaj me''). Izaberite lokaciju.

Obuci teren.

Fajl koji skineš biće u .txt formatu. Klikom na njega videš njegovu postavku, koju možeš menjati unošenjem različitih visina, dužina i objekata. Posle unošenja promena (kada teren bude spreman), jednostavno promeni ime fajla u ''me_terena.hbs'' (boldirani deo reči je obavezan). Ne brini se, posle toga teren možeš neograničeno puta menjati u format ''.txt'' ili ''.hbs''.

Našminkaj teren.

Kada ga ''obučeš'', zapamti sačuvanu lokaciju fajla. Kada budeš igrao, teren ćeš probati tako što ćeš pored ''Stadiums'' kliknuti na ''pick'' pa na ''load'', onda tražiš lokaciju sačuvanog terena i dabl klikom ga ubacuješ u igru. Može koristiti i osnovne terene koje nije potrebno ''load-ovati'' i koje imaš u početnom meniju stadiona.

Ako ne želiš da ''šminkaš'' terene, a želiš da isprobaš nove, pogledaj ovaj link. To je sve za danas, pozdrav. o/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptySub 11 Feb 2012, 07:03

Da li ste znali...

... da možete na forumu dodati svoje prijatelje?
... da postoje komande za stavljanje pasvorda i otklananje?

... https://serbianhaxballerz.serbianforum.info/profile?mode=editprofile&page_profil=friendsfoes
... ''/set_password, /clear_password''

Nadam se da sam vam pomogao. o/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
Özil
welcome team
welcome team
Özil


Posts : 505
Age : 30
Location : Macedonia, Kocani

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptySub 11 Feb 2012, 07:22

gubitnik ::
Da li ste znali...

... da možete na forumu dodati svoje prijatelje?
... da postoje komande za stavljanje pasvorda i otklananje?

... https://serbianhaxballerz.serbianforum.info/profile?mode=editprofile&page_profil=friendsfoes
... ''/set_password, /clear_password''

Nadam se da sam vam pomogao. o/

good mig
Nazad na vrh Ići dole
http://haxballmacedonia.forummk.com/
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyUto 14 Feb 2012, 10:40

Prije svega, pozdrav svima, ja sam Chicharito, od sada ću vam ja zajedno s kolegama "starešinama" pomagati i pisati tutoriale. Prvi tutorial je:

Promjena izgleda na Windows 7

Prva stvar je da skinete neku određenu temu koja vam se svidi, a to može uraditi na ovoj stranici.
Kada ste skinuli novu temu sada je morate postaviti tj. aktivirati. To ćete uraditi jako jednostavno. Nađete tu temu koju ste skinuli u downloads i extractate je na desktop, stisnete copy i kopirate je u computer>local disc C>windows>resurces>themes.
Nakon toga, nađite temu tako da stisnete na desktopu desni klik personalize i odaberete tu temu.
Znaći postavili ste temu koju ste željeli, ali to je tek početak.


Sada je vrijeme da skinete program object dock ili rocket dock.

Kada ste ih skinuli instalirajte ih te će vam se odmah pojaviti.
Imate mogucnost da instalirate samo jedan od gore navedenih programa ali meni je lijepše kad su oba i bolje mi izgleda sa oba nego s jednim.

Kada ste instalirali programe krenite od object docka. S njim je meni teže radit i nema mogućnosti kao rocket dock ali eto nije loš izgled. Kada ga instalirate imate nekoliko programa dodanih, ali vi možete dodavati još svojih programa opcijom add>shortcut i odaberete program koji želite da vam stoji dole.

Drugi način je preko rocket docka (meni puno jednostavniji).Kada ga instalirate dobijete par programa koje možete obrisati opcijom "ukloni".

Nove programe dodajete tako da kliknete desni klik pred neke ikone dodati stavku>datoteka i odaberete željenu datoteku.

Sada ste uradili sve šta je potrebno i sve bi trebalo funkcionirati bez problema.

Nadam se da sam vam pomogao, a rezultat svega ovog pogledajte dolje.

Običan izgled, a ukoliko se malo poigrate to može izgledati ovako.
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyUto 14 Feb 2012, 11:07

Kako mapu učiniti nevidljivom

Da bismo sakrili naše datoteke, obično se koriste programi FolderLock, Locker, FolderHide i slični. Većina tih programa nije besplatna.

Pokazat ću vam kako sakriti mapu na windowsima bez korištenja ikakvog softvera.
Mapa se sastoji od 2 dijela: ikone i imena. Da bi naša mapa bila nevidljiva, moramo oba dijela učiniti nevidljivima.

1. Nevidljivo ime datoteke
-> odaberite mapu koju želite+učiniti nevidljivom
-> stisnite na tipkovnici tipku F2, a zatim kombinaciju ALT+0160, te
lupite enter. Sad bi trebali imati mapu sa ikonom, ali bez imena.
(Ako ALT+0160 ne radi, otvorite CharacterMap, te odaberite prazno
polje, te ga kopirajte).

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 S2f73azeqiuzfw42hfc

2. Nevidljiva ikona
-> Desna tipka miša na mapu. Odite na Properties -> Customize tab ->
Change icon. Odaberite bilo koju praznu ikonu, ima ih nekoliko
-> kliknite OK.

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 M6fxj55pssgqxqqyilpo
Vaša mapa je sada nevidljiva, i samo vi znate gdje se nalazi. Uživajte
Nazad na vrh Ići dole
zlotvor
Super Moderator
Super Moderator
zlotvor


Posts : 666
Age : 33
Location : Mali Mokri Lug, Bestragija

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptySre 15 Feb 2012, 07:29

Bravo Chicha srecan
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 01:17

zlotvor ::
Bravo Chicha srecan
Hvala, hvala, bit će toga još uskoro :)
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 03:59

Kako napraviti program za oslobađanje RAM memorije

Mnoga računala koja več mogu otići u "zasluženu mirovinu" se smrzavaju prilikom višesatnog rada na njemu. Najčešći uzrok tome je nedostatak radne memorije. Pokazati ću vam kako stvoriti vlastiti "ram booster" preko običnog Notepada!

Šta nam je potrebno?
- Računalo sa starijim OS-om (Windows XP, Windows 98...)

- Notepad


Pa krenimo!

1. Otvorite Notepad

2. U Notepad upišite ovu naredbu BEZ IKAKVIH DODATNIH RIJEČI: MYSTRING="80000000"
(U slučaju da ta naredba bude nevažeća, upišite: "FreeMem=Space(64000000)" (bez navodnika!)


3. Spremite file tako da odete pod "File>Save As", odaberete pod Save As Type: "All", te upištete naziv programa pod "File Name": ram booster.vbs

4. Zatim kliknite na gumb "Save". Preporučavam da spremite na radnu površinu (Desktop)

5. Svaki puta kada "osjetitie" da vam je računalo sporije, pokrenite aplikaciju koju ste napravili, i radna memorija na vašem računalu će se osloboditi!
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 04:10

Kako napraviti HD Video za YouTube u Sony Vegas Pro 9

U ovom tutorialu ću vam pokazati kako napraviti HD Video za YouTube u Sony Vegasu Pro 9.Pa krenimo.

Sada je potrebno kao sto vidite na ovoj slici, da odaberete ovakvu rezoluciju !
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 7hxholcktjei838602to
Sada je potrebno da ubacite neki video.Nakon ubačaja desni klik na video - idete na Switches te ugasite Maintain Aspect Ratio kao što vidite na slici.
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 V1ltyb11hh2pdg3fu6
Sada odete: --> File --> Render As. sačuvate u .wmw formatu ! prije nego sto renderirate, odete na Custom kao što vam je obilježeno na slici:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Kmzfdv9tbmvu5cd4ngu
Sada kada odete na Custom odete na "Video" te postavite sljedeće stavke:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Wqzu3k2916ju4yb21zt
Onda odete na "Project" te postavite sljedeće stavke:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Vy8bxoekkqeuz4wi16ce
I naravno, render as:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Pp3t5qd51gd6lz36ahyf

SADA SE SIGURNO PITATE KAKVA JE RAZLIKA:
BEZ HD
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 C1au65ydmx0fsc8cq8h
HD
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Ef96prle5wvu98lpn5z

Uživajte...
Nazad na vrh Ići dole
Kimi
Admin
Admin
Kimi


Posts : 934
Age : 34
Location : Novi Sad

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 05:02

svaka cast stv...nekome ce biti korisno ovo,veoma :)

imas cetiri plusa od mene :)
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 05:23

Kimi ::
svaka cast stv...nekome ce biti korisno ovo,veoma :)

imas cetiri plusa od mene :)
:*

Radim punom parom. jezik

Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 05:27

Kako ubrzat vaš Internet

Prvi način:

Desna tipka na My Compter>>Propertis>>Device Manager>>Port (Communications Port)>>Port Setings i bits per second na najveće.
Uspješno ste ubrzali vas internet


Drugi način:

Start>>Run>>upisi REGEDIT
Onda idete Hkey_currnet_user
Potom Software>>windows>>current>>Version>>Internet Settings
Sada su vam s desne strane neke mape tu kreirajte sljedecu mapu u DWORD formatu
Kada ste to napravili mapu imenujte - MaxConnectionsPerServer>>otvorite mapu i stavite Valute data na 99
Sada još jednom kreirate istu mapu (novu mapu u DWORD formatu) i kucate sljedeći naziv MaxConnectionsPer1_0Server, Valute također na 99
Na kraju vam mora pisat (153), na kraju opisa mape.


Upravo ste ubrzali svoj internet nadam se da je pomoglo.


Poslednji izmenio Chicharito dana Čet 16 Feb 2012, 06:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 06:20

Kako da igram komotnije?


Po meni, najbolji pretraživač je ''Google Chrome''. Ako ga nemate, bilo bi dobro da ga skinete. Kada ste ga već skinuli, skinite i ovih par alatka koje vam pružaju bolji kvalitet igre i surfovanja.

Teme - Izaberite temu svog Google Chrome-a.

Notbuk - Koristan u zapisivanju termina mečeva.

Gugl translejt - Dobar prevod kada pričate sa stranim igračima.

Adblok plus - Smetaju vam reklame na Haxballu i našem forumu? Ovo je pravo rešenje za vas.

Spid dial - Olakšajte sebi život.

Igrice - Izaberite neku od nekoliko desetina igrica i krenite u avanturu!

Sekjur profajl - Ne volite kada vam ulaze u pretraživač? Sa ovim program stavite šifru na Google Chrome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyČet 16 Feb 2012, 11:19

Kako da napravite WebBrowser u Visual Basic

Pa krenimo...


Treba da imate Viusal Basic 2010
Visual Basic možete skinuti ovdje.
I ako bude nekome trebao Serial Key neka traži na Google meni nije trebao.

1. Otvorite Visual Basic 2010
2. Idete NewProject --> Windows Forms Application [Dole ispod upišete ime tj 'WebBrowser'].
3. Poslije toga doći će vam mali prozorčić idete 'Desni Click' 'Propertis' i tražite size tu upišete u size '1024, 768'
4. Otvorite na lijevoj strani ToolBox i nađete Web Browser i unesite u svoj prozorčić 'Form1'[to je ime prozorčića] te imate u gornjem uglu nešto kao Play ikonica kliknete na nju i onda povećate Web Browser
5. Opet idete u ToolBox i idete 'Buttons' i unesite to po vašem izboru [Treba da imate 3 Butona 1. 'Back', 2. 'Foward', 3. 'Go']
6. Opet idete u ToolBox i unosite TextBox gdje hoćete.
7. Kliknete 2x na 'Back' i upišete ovaj Cod
'WebBrowser1.GoBack()', Kliknete 2x na 'Foward' i upišite ovaj Cod 'WebBrowser1.GoForward()' Kliknete 2x na 'Go' i upišite ovaj Cod 'WebBrowser1.Navigate(Textbox1.Text)'

To bi bilo to, uživajte..
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptyPet 17 Feb 2012, 13:21

Kako staviti password na .rar file

Prije svega potrebno je na kompjuteru imati instaliran winrar, koji ćemo koristiti za dijeljenje arhiva i stavljanje rar šifre. Za početak izaberiti željenu arhivu i kliknite na nju desnim tasterom misa, a onda izaberete opciju Add to archive i otvorit će se prozor, idite na Advanced i otvorit će se prozor kao na slici

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 001kat

Kliknite na dugme Set Password i otvorit će vam se novi meni u kome trebate ukucati šifru za rar. Kada ukucate šifru ostaje Vam da kliknete na dugme OK.
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 EmptySub 18 Feb 2012, 03:33

Kako namestiti da se PC pali u određeno vrijeme?

Kako otvoriti BIOS?

Pri paljenju računara pritiskajte De (Delete) da bi vam se otvorio BIOS.

Postupak:

1.Odaberite opciju 'Power' i nađite dole opciju 'Power On By RTC Alarm'.
2.Pritisnite enter i izaberite 'Enable'.
3.Kada ste to uradili trebalo bi da vam se pojave još dvije opcije.
4.U prvoj opciji upišite dan kada želite da vam se računar upali.
5.U drugoj opciji upišite vrijeme paljenja računara.
6.Kada ste sve uradili po tutorijalu pritisnite F10 i izaberite YES opciju.
7.Računar ce vam se restartovati, kada dođe 'podeseno' vrijeme, a računar vam je ugašen upalit će se sam bez problema.

To bi bilo to, uživajte.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Često postavljena pitanja i odgovori
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Odgovori mi
» Pitanja, predlozi...
» Pitanja vezana za turnir ned 20. mart
» Pitanja, predlozi, pohvale, kritike, zelje, cestitke, pozdravi...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Serbian Haxballerz :: Diskusija :: Pitanja i odgovori-
Skoči na: