Serbian Haxballerz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodosli na nas sajt. Registrujte se ukoliko niste i postanite clan rastuceg drustva srpskih haxballer-a! Organizujemo turnire i lige, a pored toga sam forum ima dosta sadrzaja. Uzivajte.
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupiHaxBall

 

 Često postavljena pitanja i odgovori

Ići dole 
+12
banos bananos
NuklearnaKokica
zlotvor
Cleverson
Kimi
Grobar
MaxTribina
BlekKobaz
MessifromSerbia
ds1989
noob
gubitnik
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Zeming
Grejac klupe
Grejac klupe
Zeming


Posts : 9

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySub 18 Feb 2012, 06:21

Za slikanje ima jos laksi nacin a to jeste da skines jednostavan program bez ikakvih stavki sa imenom Lightshot i isto pritisnes Print Screen i moci ces da oslikas onaj deo koji ti hoces a ne ceo ekran to znaci da mozes da ti obelezis sta ces, preporucujem vam da probate mnogo je jednostavnije
Nazad na vrh Ići dole
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptyNed 19 Feb 2012, 07:45

Zeming ::
Za slikanje ima jos laksi nacin a to jeste da skines jednostavan program bez ikakvih stavki sa imenom Lightshot i isto pritisnes Print Screen i moci ces da oslikas onaj deo koji ti hoces a ne ceo ekran to znaci da mozes da ti obelezis sta ces, preporucujem vam da probate mnogo je jednostavnije

Postoji mnogo boljih programa, na primer, ''ScreenHunter 5.1 Free'', odličan za nanošenje pojednih regija na ekranu. Taj turt. je pisan pre oko 3-4 meseca i ne prati više stil.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 22 Feb 2012, 10:55

Kako slikati neki dio vašeg desktopa

Kako isjeći poseban dio ekrana? [GYAZO]

U ovom tutorialu ću vam objasniti kako da slikate određeni dio vašeg ekrana i odma imate sliku uploadanu na internetu.

1.Odete na ovu stranicu i kliknete download for free.
2.Otvorite instalaciju i instalirate ga.Mislim da to nije nikakav problem.
3.Dvoklik na GYAZO ikonicu koja vam je na desktopu, te izrežite dio koji vam je potreban.

Nije komplikovano nimalo, uživajte.
Nazad na vrh Ići dole
Özil
welcome team
welcome team
Özil


Posts : 505
Age : 30
Location : Macedonia, Kocani

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 22 Feb 2012, 12:19

Chicharito ::
Kako slikati neki dio vašeg desktopa

Kako isjeći poseban dio ekrana? [GYAZO]

U ovom tutorialu ću vam objasniti kako da slikate određeni dio vašeg ekrana i odma imate sliku uploadanu na internetu.

1.Odete na ovu stranicu i kliknete download for free.
2.Otvorite instalaciju i instalirate ga.Mislim da to nije nikakav problem.
3.Dvoklik na GYAZO ikonicu koja vam je na desktopu, te izrežite dio koji vam je potreban.

Nije komplikovano nimalo, uživajte.

ma mozhe to i u paint srecan
Nazad na vrh Ići dole
http://haxballmacedonia.forummk.com/
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 22 Feb 2012, 13:16

Kako napraviti Web sajt


Odlučio sam da napravim kratak vodić kako napraviti svoj sajt brzo i lako.

KompoZer je program za izradu Web site-ova pomoću koga možemo brzo i lako odraditi sajt u odnosu na vodeće programe Front Page i Dreamviewer.Težak je svega oko 7 mb i potpuno je besplatan.

Kako napraviti sajt?

Ja ću praviti izmišljeni sajt Svijeta Kompjutera.

Napravite folder u kojem ćete sejvirati svoje radove i slike.

Korak 1:

Prvu stranu moramo nazvati index.Ici ćemo format->Page and title properties, popunite ova polja i idite OK.
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Prva
Sejvirajte ovu stranicu u kreiran folder ctrl-s.

Korak 2:

Sada nam treba pozadina, koju ćete napraviti u Photoshopu ili je možete jednostavno staviti u KompoZeru u neku boju
Ja sam napravio pozadinu u Photoshopu (neću zalaziti u Photoshop).Da bi izbjegli pri ubacivanju pozadine da nam se slika prelama, mi ćemo izabrati opciju CSS.
Idite tool->CSS EDITOR, i izabrat ćemo body opciju i ići na dugme ispod create.
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Druga
Poslije ovoga dobili smo kreiran body.Sada ćemo otići na karticu Background i ići ćemo choose file, pronaći naš background i kliknuti OK.Kada izaberemo background treba da odstikliramo opciju image scrolls with the page, koja se nalazi odma ispod choose file-a, i kliknuti OK.
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Treca
I to izgleda ovako:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Cetvrta

Korak 3:
Pošto smo ubacili background, treba nam tabela,"okvir".
Ići ćemo table->Insert->table i izabrati "jednu kockicu".
Dobili smo mali pravougaonik, ići cemo desni klik Table, cell properties i popuniti tabelu kao sto je na sledecoj slici:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Petahf
Kada ste to zavrsili idite OK.
Dobili smo okvir.


Korak 4:
Treba nam sada tabela za logotip i ime firme ili čega radimo, u ovom slučaju Svijet Kompjutera.Zato ćemo ići Table->Insert->table i izabrati "2 kockice" tj. ćelije.
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Sesta
CTRL i lijevi klik miša i označimo obje ćelije pa ponovo idemo desni klik, cell properties i popuniti tabelu kao na sledećoj slici:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Petahf
Kliknut ćemo u prvu ćeliju gdje ide logo.Insert->Image->choose file i naći ćemo logo i stiklirati opciju don't use alternatic text koji se nalazi ispod choose file-a.Potvrdite to na OK.
Sada mišem kliknite na drugu ćeliju i držite SPACE dok se tabela ne poklopi sa prvom ćelijom tj. dok se linije ne uklope kako treba.
Sada u prvoj i drugoj ćeliji moramo postaviti logo i ime na sredinu tabelice, a to ćemo uciniti na sljedeći način.Izaberite koju ćeliju želite ujednačiti. Ja ću prvo uzeti drugu ćeliju desni klik cell properties i podesiti middle i center, pogledajte na sljedećoj slici:
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Osam
Da bi druga ćelija i slika bili jedne pored druge tj. da slika ne bi bila odaljena od ćelije, kliknut ćemo na sliku desni klik, image properties->dimension i staviti->custom size %of cell 100.
Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 18015414
To uradite i sa prvom ćelijom ako želite.

To bi bilo to dragi moji, nadam se da je sve lijepo objašnjeno.
Nazad na vrh Ići dole
zlotvor
Super Moderator
Super Moderator
zlotvor


Posts : 666
Age : 33
Location : Mali Mokri Lug, Bestragija

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 22 Feb 2012, 13:25

Odlican Chich pravi naslednik Lijama u tutovima. srecan
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 22 Feb 2012, 13:25

zlotvor ::
Odlican Chich pravi naslednik Lijama u tutovima. srecan
Nije mi ni do koljena. haha

btw. Hvala :D
Nazad na vrh Ići dole
Chicharito
Moderator
Moderator
Chicharito


Posts : 252

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptyPet 24 Feb 2012, 06:12

Photoshop - Brushevi


1. Skinite brush sa neke stranice (primjerice www.deviantart.com )
2. Brush koji ste dobili kopirajte u sljedeći folder: C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets\Brushes .

HINT: Ako ne koristite Photoshop CS2, u pathu riječ CS2 zamijenite za vašom verzijom.

3. Pri sljedećem pokretanju Photoshopa brushevi će biti instalirani i možete ih koristiti. Da biste to učinli kliknite na Brush ikonu na alatnoj traci.

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Prhdv5s3zgcnvju2b80

1. Tada otvorite Brush Preset menu.
2. Odaberite Brush Set menu.
3. Izaberite neki brush set.
4. Čim otvorite brush set ponuditi će vam se različiti brushevi unutar njega. Izaberite jedan.
(koraci su prikazani na slici)

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 5dle4kam91kk3dk8n

5. Sada otvorite novi dokument i napravite novi layer. Prvo malo pobojajte sa bijelom bojom, pa onda napravite novi layer na kojem bojajte sa crnom i tako isponova. Igrajte se po vašoj želji sve dok ne dobijete zadovoljavajući rezultat.

HINT: Ako je layer crn, onda uzmite bijelu boju za brush, ako je layer bijel, uzmite crnu boju.

6. Na kraju trebate sve još samo pobojati. Da biste to učinili napravite Layer > New Adjustments Layer > Hue/Saturation i izaberite boju koja vam se sviđa.

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Crpb9dkyfi9m0w1q79x5

To bi bilo to.
Nazad na vrh Ići dole
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 06:12

Želite da skidate pesme sa You Tube-a a nećete da skidate dodatne programe?

Prvo nađite pesmu koju želite da skinete, iskopirajte link pesme (možete prečicom ''Alt+a potom Alt+c'') a onda idite na sajt. Iskpirajte link (možete i prečicom ''Alt+v'') i kliknite ''Convert''. Posle nekoliko sekundi će vam izbaciti link za skidanje, klikom na njeg pokrećete skidanje.

To je to, nadam se da sam vam pomogao. Ukoliko imate neka dodatna pitanja u vezi sa ovim ili nečim drugačijim slobodno mi pišite u temi. Pozdrav. _o/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
Özil
welcome team
welcome team
Özil


Posts : 505
Age : 30
Location : Macedonia, Kocani

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptyPon 26 Mar 2012, 06:34

gubitnik ::
Želite da skidate pesme sa You Tube-a a nećete da skidate dodatne programe?

Prvo nađite pesmu koju želite da skinete, iskopirajte link pesme (možete prečicom ''Alt+a potom Alt+c'') a onda idite na sajt. Iskpirajte link (možete i prečicom ''Alt+v'') i kliknite ''Convert''. Posle nekoliko sekundi će vam izbaciti link za skidanje, klikom na njeg pokrećete skidanje.

To je to, nadam se da sam vam pomogao. Ukoliko imate neka dodatna pitanja u vezi sa ovim ili nečim drugačijim slobodno mi pišite u temi. Pozdrav. _o/

odlicno hoho
Nazad na vrh Ići dole
http://haxballmacedonia.forummk.com/
ZeZ
Trener kluba
Trener kluba
ZeZ


Posts : 287

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 18 Apr 2012, 10:45

Da li neko zna u čemu je fora sa sobom PSIT? Sigurno ste je vidjali. Kreirana je za 10 igrača, a unutra je uvek samo jedan čovek. Uvek kad uđem na hax, tu je i ta soba.
Nazad na vrh Ići dole
Özil
welcome team
welcome team
Özil


Posts : 505
Age : 30
Location : Macedonia, Kocani

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 18 Apr 2012, 11:05

ZeZ ::
Da li neko zna u čemu je fora sa sobom PSIT? Sigurno ste je vidjali. Kreirana je za 10 igrača, a unutra je uvek samo jedan čovek. Uvek kad uđem na hax, tu je i ta soba.

mozda covek trenira sam, kad mu postane dosadno ugasice <_<
Nazad na vrh Ići dole
http://haxballmacedonia.forummk.com/
gubitnik
Muderator
Muderator
gubitnik


Posts : 729
Age : 34

Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 EmptySre 18 Apr 2012, 19:48

ZeZ ::
Da li neko zna u čemu je fora sa sobom PSIT? Sigurno ste je vidjali. Kreirana je za 10 igrača, a unutra je uvek samo jedan čovek. Uvek kad uđem na hax, tu je i ta soba.

Verovatno neki bag ili čovek uopšte ne gasi kompijuter.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.+Haus
Sponsored content





Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Često postavljena pitanja i odgovori   Često postavljena pitanja i odgovori - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Često postavljena pitanja i odgovori
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Odgovori mi
» Pitanja, predlozi...
» Pitanja vezana za turnir ned 20. mart
» Pitanja, predlozi, pohvale, kritike, zelje, cestitke, pozdravi...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Serbian Haxballerz :: Diskusija :: Pitanja i odgovori-
Skoči na: